‘Sunny Hill Festival’ në Prishtinë, ylli i muzikës botërore Dua Lipa ndez skenën, dhuron performacë mahnitëse (VIDEO)

Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa ka ndezur skenën një natë më parë në ‘Sunny Hill Festival’. Dua i dhuroi të pranishmëve një perfomancë të paharrueshme, ndërsa kishte zgjedhur për të kënduar këngët hit të saj.

Dua u ngjit në skenë në mesnatë, ndërsa në koncert morën pjesë mijëra të rinj. Ajo kishte zgjedhur të vishte një fund dhe një crop top rozë me xixa.

‘Sunny Hill Festival’ u hap dje në orën 14:00, ndërsa kanë performuar një sërë artistësh të njohur si Kida, Elvana Gjata, Ylli Limani. Festivali do të vijojë edhe për tre ditë të tjera, deri më 7 gusht ndërsa emrat më të njohur që do të ndezin atmosferën në Prishtinë janë yjet J Balvin, Diplo, Skepta, AJ Tracey, Burak Yeter, Mahmood, Dj Regard.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital