Supa e peshkatarit nga zonja Albana, fantastike në shije dhe plot vlera ushqyese

Supa e peshkatarit

Përbërësit:

 • 1 kg peshk miks
 • 3 patate
 • 3 qepë
 • 3 karrota
 • 2 degë selino
 • 100 ml vaj
 • 100 ml lëng limoni
 • 100 ml verë
 • Pak kripë

Përgatitja:

Pastrojmë mirë peshqit dhe i lëmë të ziejnë për 20 minuta. Ndërkohë presim perimet në kubikë të vegjël. Kullojmë lëngun e peshkut dhe aty ziejmë perimet. Në fund shtojmë verën dhe lëngun e limonit, e lëmë supën të lidhet dhe e shërbejmë të ngrohtë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme