Supë me kofshë pule, oriz dhe salcë domate nga zonja Albana

Supë me pulë, oriz dhe salcë domate

Përbërësit:

 • 4 kofsha pule
 • 1 qepë mesatare
 • 2 domate
 • 1 lgj salcë e koncentruar
 • 3 lgj oriz
 • 1 lgj vaj ulliri
 • 2 lgj gjalpë
 • 1 lgj niseshte
 • Buljon mishi
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht kaurdisim kofshat e pulës me pak gjalpë dhe vaj dhe më pas kaurdisim qepën e grirë hollë në yndyrë duke i shtuar pak kripë për ta zbutur. Shtojmë domatet e prera në kubikë të vegjël dhe i lëmë të ziejnë derisa të tretet mirë qepa. Shtojmë buljon mishi ose perimesh dhe pasi vlon buljoni shtojmë. Rregullojmë shijen me kripë e piper dhe në fund shtojmë pak gjalpë të tretur me piper të kuq ose salcë domate të koncentruar.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Policja 21-vjeçare vetëvritet me armën e shërbimit, arrestohet i dashuri: Fshiu sms në telefon

Policja 21-vjeçare vetëvritet me armën e shërbimit, arrestohet i dashuri: Fshiu sms në telefon