Supë me spinaq dhe oriz nga zonja Albana

Supë me spinaq dhe oriz

Përbërësit:

  • 500 gr kërcenj spinaqi
  • 1 kokërr qepë
  • 1 filxhan kafeje oriz
  • 2 filxhanë kafeje vaj ulliri
  • Kopër ose nenexhik
  • Lëng limoni
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Presim kërcejtë e spinaqit pasi i kemi larë. Kaurdisim qepën e grirë në vaj ulliri, shtojmë orizin dhe kërcejtë e spinaqit. I kaurdisim mirë. Shtojmë ujë që të ziejnë. Në fund rregullojmë shijen me erëza dhe limon.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin

GOLAT/ 120 minuta dhe 10 penallti, Real Madrid kalon Man. Cityn dhe gjen Bayern Munich në gjysmëfinalet e Champions! Bavarezët i falen Kimmich duke larguar Arsenalin