Supergoli kundër Francës, Lamine Yamal vendos rekord! Bëhet golashënuesi më i ri në Evropiane

Supergoli kundër Francës, Lamine Yamal vendos rekord! Bëhet golashënuesi më i ri në Evropiane

Festa e Yamal


Me golin kundër Francës në gjysmëfinalen e Euro 2024, fantazisti i Spanjës Lamine Yamal bëhet golashënuesi më i ri në historinë e Europianeve. Ai është vetëm 16 vjeç e 362 ditë.


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ Franca në tapet, Spanja e përmbys 2-1 për katër minuta! Iberikët finalistët e parë të Evropianit, rekord nga Yamal


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti,  SHBA shpëtoi nga Donald Trump

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti, SHBA shpëtoi nga Donald Trump