Sylvinho me skemë sulmuese, si luan Kombëtarja në transfertën polake

Sylvinho me skemë sulmuese, si luan Kombëtarja në transfertën polake

Kombëtarja në grumbullim

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan në 27 mars ndeshjen e parë kualifikuese për Europianin 2024. Në 20:45 kuqezinjtë përballen me Poloninë në transfertë,ndeshje e vlefshme për grupin E kualifikues. Përballja do jetë edhe debutimi i trajnerit Sylvinho te kuqezinjtë.

Braziliani në konferencën e parë para grumbullimit tregoi se kërkon të luajë në sulm, teksa nga futbollistët e thirrur skema më e preferuar mund të jetë 4-2-3-1, e ndryshueshme gjatë aksioneve mbrojtëse.

Në portë pritet të jetë Berisha, mbrojtja do i besohet Hysajt dhe Balliut nga krahët, teksa Kumbulla e ka vendin të sigurt në prapavijë. Veseli dhe Mihaj janë në balotazh për një vend në qendër të mbrojtjes, kjo pas mungesave të Gjimshitit dhe Ismajlit për shkak të dëmtimeve.

Mesi i fushës me dy duket se do i takojë Asllanit dhe Abrashit, ndërsa në mbështetje të Cikalleshit treshja Jasir Asani, Bajrami dhe Uzuni. Nisur nga forma e mirë e futbollistëve, ky pritet të jetë edhe formacioni më i mundshëm, me ekipin që ka zhvilluar vetëm një seancë stërvitore.

Formacioni i mundshëm:

Shqipëria (4-2-3-1): Berisha; Hysaj, Veseli (Mihaj), Kumbulla, Balliu; Asllani, Abrashi; Asani, Bajrami, Uzuni; Cikalleshi Trajner: Sylvinho

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Silvi Bardhi në Report Tv: Basha synon përçarjen përfundimtare të PD-së

Silvi Bardhi në Report Tv: Basha synon përçarjen përfundimtare të PD-së