Tabaku-Krajës: Duam të na thuash kur do arrestohet X ministër! Ndërhyn Balla: Ti e di kë dua unë

Tabaku-Krajës: Duam të na thuash kur do arrestohet X ministër! Ndërhyn Balla: Ti e di kë dua unë

1653393710_keshilli.jpg

Kryetarja e Këshillit të Integrimit, Jorida Tabaku e ndërpreu në një moment kreun e SPAK, Arben Kraja duke thënë se të gjithë duan të dinë detaje për ndonjë ministër që po hetohet.

“Ne të gjithë duam që të na thotë kur do arrestohet X ministër nga ana ime, dhe Balla nga ana e tij”, tha Tabaku.

Ndërsa zv.kryetari, Taulant Balla ndërhyri duke thënë: “Ti e di kë dua unë”, duke iu referuar Sali Berishën, për të cilin mazhoranca i ka kërkuar vazhdimisht SPAK që ta hetojë pasi është shpallur ‘non grata’.

Tabaku zgjodhi të mos replikonte me të dhe vijoi me fjalën e saj drejtuar kreut të SPAK, të cilit i tha:

“Ndoshta informacioni i përgjithshëm nuk është lajm politik.”


Lajmi kryesor:

Kraja: Në 2021 i bllokuam 70 mln €! OFL na ka mbingarkuar punën! Balla: Dosje si '21 janari' t'i hetojë SPAK! Alibeaj: Politika po ju fut në kurth


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidenti Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura

8 ushtarë të tjerë rusë të dyshuar për krime lufte në Bucha, plaçkitën shtëpitë e braktisura