Taekwoondo, tetë medalje në Zvicër për klubin 'Studenti'! 14-vjeçarja Likometi për Report Tv: S'ndalem me kaq, dua Botërorin

Një klub i ri, por “Studenti” në taekwondo shkëlqeu në garat europiane të Zyrihut duke fituar 8 medalje në kategori të ndryshme. Në kampionat morën pjesë 8 shtete përfshirë Francën, Zvicrën, Kosovën, Gjermaninë, Lituaninë, Belgjikën dhe Italinë, por për Shqipërinë shkuan 5 medalje të arta dhe 3 të argjendta. Sidorela Likometa, në kategorinë para të rritur u shpall edhe sportistja më e mirë teknike.

“Konkurentët nuk ishin në nivelin tim. Zhvillova dy ndeshje dhe nuk pashë ndonje vështirësi, pasi isha shumë më lart,”-u shpreh Sidorel Likometa, sportiste.

14-vjeçe të ardhmen e shikon me optimizëm dhe  këmbëngul që medaljet sapo kanë nisur.

“Për momentin synoj Botërorin ku dua të marr një medalje, ndërsa më pas do shohim për objektivat e tjera,”-tha Sidorel Likometa, sportiste.

Trajneri i Likometit, Julian Caca, ndërkohë nuk e ndalur punën për asnjë moment pasi Botërori është afër.

“Ne do jemi pjesë e ekipit kombëtar me Sidorela Likometi, që mban titullin kampione Europe për fëmijë e shpallur në vitin 2019,”-deklaroi Julian Caca, trajner taekwondo.

Në Zvicër sportistët e “Studentit” shumicën e fitoreve i arritën me ‘Point Gap’ dhe ‘Knock Down’.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Konsumoni boronica, ja sëmundjet që parandalojnë

Konsumoni boronica, ja sëmundjet që parandalojnë