Tajani kërkon edhe ndihmën e Shqipërisë për të ndalur fluksin e emigrantëve nga Tunizia

Tajani kërkon edhe ndihmën e Shqipërisë për të ndalur fluksin e emigrantëve nga Tunizia

1695817456_rama.jpg

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar, Antonio Tajani kërkon bashkëpunim nga vendet e Ballkanit për të ndaluar flukset e emigrantëve nga Tunizia. Gjithashtu kërkon dhe bashkëpunimin me Shqipërinë

“Mund të punojmë me shumë vende të Ballkanit për të penguar punët e trafikantëve të qënineve njerëzore që trafikojnë dhe drogë e armë. Bashkëpunimi me Shqipërinë nga kjo pikëpamje me praninë e Guardia di Financa që vepron në mënyrë shumë pozitive me forcat e rendit. Duhet gjithnjë e më shumë bashkëpunim. Duhet të luftojmë ata që e organizojnë trafikantët e qënieve njerëzore. Të përforcojmë bashkëpunimin. Nuk mjafton 1 apo dy vende duhet një veprim i fortë i Europës por dhe i OKB-së”


Lajmi kryesor:

Mblidhet Komiteti i Investimeve Shqipëri-Itali, Rama: Marrëveshja për njohjen e pensioneve pothuajse në përfundim! Tajani: Gati të shtojmë investimet


S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

VIDEO/Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda (EMRAT)

VIDEO/Durrës, vajza nga Venezuela hidhet nga kati i dytë i hotelit pas sherrit me të dashurin nga Shijaku, e pret tenda (EMRAT)