Taulant Seferi 'snajper' në Ukrainë, sulmuesi i Kombëtares shënon dopietë për 16 minuta (VIDEO)

Taulant Seferi 'snajper' në Ukrainë, sulmuesi i Kombëtares shënon dopietë për 16 minuta (VIDEO)

Taulant Seferi me topin në kontroll

Vorskla Poltava po fiton 2-0 me Zorya Luhansk për javën e 16-të në kampionatin ukrainas të futbollit. Avantazhin vendasve ia dha Taulant Seferi në minutën e gjashtë të ndeshjes, teksa në të 16 minutë shqiptari shënoi edhe golin e dytë nga pika e bardhë e penalltisë. Sulmuesi i Kombëtares ka tundur rrjetën dy herë që në nisje të takimit, duke shënuar golin e pestë dhe gjashtë me Vorsklan.

26-vjeçari nga Kumanova verën e vitit të shkuar u largua nga Tirana për t'u bashkuar me Vorsklan për 500 mijë euro, duke qenë sulmuesi kryesor i ekipit. Me kontratë deri në 2025, Seferi ka luajtur 15 ndeshje dhe ka shënuar gjashtë gola në 1079 minuta të zhvilluara.

Forma e mirë e Seferit pritet që t'i rezervojë atij një ftesë nga trajneri i Kombëtares, Sylvinho, për ndeshjet kualifikuese të Euro 2024 që zhvillohen në fundin e këtij muaji.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve