Tavë me patate dhe spinaq nga zonja Albana

Tavë me patate dhe spinaq

Përbërësit:

 • 8 patate mesatare
 • 500 gr spinaq
 • 2 karrota
 • 3 lgj miell
 • 3 lgj gjalpë
 • 1 lç piper i kuq
 • 1 lç turmerik
 • 2 gota qumësht
 • 1 gotë pana
 • Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Ziejmë patatet që i kemi prerë në disqe. I kullojmë dhe i shtrojmë në tavë. Kaurdisim karrotat që kemi grirë në rende me pak gjalpë, shtojmë miellin dhe sërisht i kaurdisim. Më pas shtojmë qumështin dhe erëzat. Kur trashet shtojmë panën dhe e shtrojme sipër patateve. I vendosim në furrë në tempertaurën 200 gradë për 35 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet