Të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit, nis puna për shembjen e 3 pallateve në Laç

LAÇ- Kanë kaluar më shumë se 3 vite nga tërmeti shkatërrimtar i vitit 2019-të, në qytetin e Laçit ka nisur puna për shembjen e 3 pallateve të tjera të dëmtuara nga lëkundjet sizmike.

Në këtë objekt kanë jetuar banorë gjatë kësaj periudhe, por pas verifikimeve të thelluara u vendos që të shemben për t’i hapur rrugë rindërtimit. Ndërkohë, gjatë ditën së sotme qytetarë të moshave të ndryshme janë pranë inerteve të këtyre objekteve në kërkim të materialeve për skrap, duke rrezikuar dhe jetën.

S.C/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

‘Kampioni në Shkollën Time’, Kushi takim me nxënësit: Shpërblejmë të gjithë ata që fitojnë medalje, jo vetëm sportistët elitarë

‘Kampioni në Shkollën Time’, Kushi takim me nxënësit: Shpërblejmë të gjithë ata që fitojnë medalje, jo vetëm sportistët elitarë