Të dënuar për drogë, OFL zhvendoset në Gjirokastër, kërkon deklarimin e pasurisë 4 personave

Operacioni Forca e Ligjit është zhvendosur ditën e sotme në qarkun e Gjirokastrës, ku u ka kërkuar justifikimin e pasurisë 4 personave të dënuar më parë për trafik dhe kultivim të lëndëve narkotike.

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Mirald Meça, banues në Tepelenë, i dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”;

Kreshnik Gërveshi, banues në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

Ali Basha, banues në Gjirokastër, i dënuar për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”;

Raul Skënderi, banues në Tepelenë, dënuar për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

4 të dënuarit kanë kohë 48 orë për t'iu përgjigjur me shkrim të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me pragun elektoral 1% ashtu siç propozon opozita parlamentare?

Komento

Komente

  • Luli: 15/09/2020 14:56

    Gjithmone publikojne kujt ia dergojne formularet por asnjehere nuk japin me pas se cfare ndodh pasi plotesohen formularet. Nuk e kam per rastin ne fjale por per raste te kaluara qe smerret vesh me pas asgje se cfare ndodh! Dini ndonje rast qe ka vazhduar procedura me tej???

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sekuestrohet një sasi tritoli dhe disa shashka në banesën e 71-vjeçarit