Të gjithë në plazh! Tirana e boshatisur në fundjavë (VIDEO)

Edhe kjo fundjavë e ka gjetur thuajse të boshatisur Tiranën, me kryeqytetasit që sërish kanë zgjedhur ta kalojnë këtë të diel në zonat bregdetare ndonëse temperaturat nuk janë tepër të larta.

Numër tejet i reduktuar i automjeteve por edhe i këmbësorëve është panorama që të ofron këtë fundjavë kryeqyteti.

Edhe zona e ish bllokut që në mbrëmje dhe ditët e javës gumëzhin nga njerëzit dhe muzika e lartë në lokale është thuajse e boshatisur.

E vetmja zonë që nuk zhgënjen është Parku i Liqenit Artificial. Fëmijët e shoqëruar nga prindërit janë vizitorët besnikë edhe këtë të diel. Nuk mungojnë të rinjtë e të moshuarit që shëtisin në të vetmen zonë të gjelbëruar të kryeqytetit.

Në pamundësi për të shijuar bregdetin, disa qytetarë në Tiranë shfrytëzojnë kodrat e liqenit edhe për të marrë disa rreze dielli.

I.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tani: 20/07/2020 06:55

  Kurr e ne asnje mendyre mos beso cfare thojne politikanet gjenetikisht rrencak,mashtrues te PD,bile ne pergjthesi elektorati saj.Pllasin qe populli nuk ka buke me "honger" e ne te vertete kane apartamente e shtepi banimi shume te mira,emigrantet kan maqina te thjeshta e i perdorin per pune,shqiptaret kan maqina vetem te shtrejta e i perdorin per qejf,sikur nuk paguajn per mirembajtjen e benzinen e thojne nuk kan c`te hajne.Kalojne pushimet verore e dimrore masivisht e kostoja ditore e nje familje shqiptare prej 4 vetash eshte 420 euro(absolutisht me e madhja ne Ballkan) e nuk kan me "honger" se cfar nuk dihet.Drekojne e darkojne familjarisht ne restorante cdo fund jave(restorantet plot e pret ne radhe te drekohesh apo darkohesh)e prar nuk kan buke te "ngopen".WTF nuk eshte faji i atyre qe ankojne,por eshte faji i atyre qe demtuen gjenetiken tone dhe ei kthyen gjenet e genjeshtes e mashtrimin si identitet kombetar,aq sa mjesia e mbatjes se inteligjences eshte rrena e mashtrimi.Sa me teper te rrejsh e te mashtro aq na shume "inteligjent" je.Ne historin e popullit tone rrena apo mashtrimi nuk ka pasur kaq randesi si sot.Qe ne mengjez rren i ati,rren i biri, rren familja sa qe po te mos te rrejne gjumi nates nuk i zene.Mire thojne shkodranet:a ka ba vaki qe rrena te kete kaq randesi

  Përgjigju
 • WTF: 19/07/2020 21:36

  Te gjithe ne plazh por kelyshat e PD-se thojne qe populli nuk ka buke me “honger” dhe se ekonomia eshte ne kolaps. Keta njerez ku i gjejne leket per plazh?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Speciale/ Dy vjet pas tërmetit! Humbi familjen në rrënojat e Thumanës, i mbijetuari planifikon të krijojë familje të re