Të qurraviturit e Evropës!

Dorëheqja është një akt fisnik, i atij qe marrëdhënien e ka pasur me dinjitetin dhe interesat kombëtare jo me imunitetin personal.

Thaçi duhet të kishte dhënë dorëheqjen kokë më kokë fiks në të njëjtin moment me deklarimin e procedimit të tij penal, kjo do tregonte kurajo, burrëri dhe dinjitet... dhe jo vetëm për atë por për të gjithë Kombin.

Çdo orë që kalon dhe ai mban peng Dinjitetin e Kombit për të konfirmuar dhe mbyllur pazaret dhe intrigat e tij sidomos financiare,  dëmton rëndë interesat e shqiptarëve.

Për sa i takon ligjërimeve hipokrite duke u fshehur mbrapa Luftës së UÇK të gjithë e dimë që çështja nuk qëndron tek ajo... hiç fare tek ajo..

Shqiptarët duhet të heqin dorë nga të qurraviturit si viktimë e përjetshme e Evropës ..

Interesat gjeopolitike, flirtimet e pa menduara mirë, intrigat, përçarjet, pabesitë, mosmirënjohjet,  shtetet e dobëta e të korruptuara ta ulin kokën më shumë se çmund të ta ul armiku..

Po sidomos të qënit të ndarë e përçarë, të korruptuar deri në palcë, biles sa më i korruptuar je aq më shumë President bëhesh .. dhe aq me i poshteruar je .. normal si leckë do trajtohesh nga Evropa...

Ka kohë që Rama ME DASHJE INJORON çdo datë historike të Kombit tonë, injoroi turpshëm 100 vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit,  Kongresin e Lushnjës, Lidhjen e Prizrenit... Naim Frasherin..Luigj Gurakuqin... etj etj .. le tja pijë lëngun injorimit të tij tani.. në Serbi që në klasë të parë fëmijëve ju nguliten vlerat kombetare, epose, legjenda.. dinjitet e krenari pa hesap..... e kush ata.. ?! 

Kurse ne jo.. ne jemi pa bosht rëndese me histori e krenari të vrarë, pa kujtesë e mendim kombëtar... kemi si President .. njerëz të cënueshëm, totalisht të cënueshëm.. që si maskë kovidi mbajnë Flamurin Kombëtar...

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hiqen koalicionet parazgjedhore?

Komento

Komente

 • Shko: 27/06/2020 14:36

  Moj shurrane u bane ti shurdhjese me hedh poshte gjakun djetsen mundin e U C K Hashim Thacit ti rrush B....

  Përgjigju
 • A...Zh: 27/06/2020 13:51

  Mora mundimin dhe e lexova kete shkrim. Po me perzihen zorret!

  Përgjigju
 • Kasem gahinji: 27/06/2020 13:25

  Respekte Briside.pjeserisht jam dakord me Ju.po te ishte thaci e tjetri i pari.por jane dhjetra ish kuadro te uçk qe siç thoni ju ,kane dhene doreheqjen dhe jane gjukuar.po te ishte se nuk do e kishin dhene dhe do justifikoheshin ne çfardo lloj menyre,edhe me lot ne sy,do ta konsideroja dhe une qurravitje.ata kane shkuar ne gjukate dhe kane dale te pafajshem.dhe gjukata i therret e i therret sa here qe iu duhet per diçka proserbe.dhe prape kane dale te pafajshem.atehere pse duhet te shkoje thaçi?per tu tallur e poshteruar qofte si qytetar qofte si president nga forca qe bejne lojen serbe?shikoni pak me tutje.deshtoi takimi ne washington.putini shume aktiv per ceshtjen e kosoves.pardje me vuçiç,sot me makron.pse?ndaj thaci nuk duhet te shkoje.kosoven e bene amerikanet dhe gjermanet.asnje pilot tjeter nuk hodhe edhe nje gjysem bombe mbi ushtrine serbe.i shkarkuan ne det.vetem amerikanet dhe gjermanet.ndersa forca tokesore vetem uçk.dhe ne rambuje u be pale europa dhe katandisen kete qe eshte sot.ndaj thaçi dhe asnje tjeter ne gjukate.ta refuzojne deri sa kjo palogjukate te gjeje e denoje keiminelet qe vrane shduken perdhunuan e poshteruan mbi 1 milion banore.nese flasim per europe me parime demokratike te behet kjo.ndryshe nje europe qe perdhunon shqiptaret sot e 200 vjet nuk ka çna duhet.

  Përgjigju
  • Daniele: 29/06/2020 08:48

   E mendoj njesoj si Juve! Europa asht kurve e vjeter!

 • BRIZIDA B.: 27/06/2020 11:46

  O brizida po pse ta japi Ashim Thaçi dorheqjen se tallet gjykata e ça fundërrinave me Shqiptarët. Sërbët jan kriminelët e Kosovarët jan fajtor. Po ske turp ti që flet si sërbe Ashim Thaçi ktë gjykat wc duhet ta injoroi. E Shqipria gjithashtu ta bëj publike mos njohjen e saj. Siç e ka bër Amerika që se njef ktë gjykst wc. Po a ka më turp ku të shkoi sërbët vran 1 miljon njerëz të pa fajshëm e asnjë qen sërb s'është mar i pandehur. Po faijn e kan Kosovarët që jan viktimat. Turp të të vij

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Amerika Latine/ Në Peru regjistrohen 330,000 raste Covid dhe 12.000 vdekje