Të shkarkuarit nga vetingu letër Prokurorisë së Përgjithshme: Duam rrogat që na takojnë

Të shkarkuarit nga vettingu edhe me vendimin e apeli nga KPA në fazën e dytë të saj i kanë kërkuar prokurorisë së Përgjithshme pagesën kalimtare dy rroga dhe vjetërsinë për efekt pensioni dhe pensioni suplementar.

Aktualisht ata që shkarkohen në shkallën e parë marrin 80 % të pagës deri në vendimin e fazës së dytë , atij të KPA-së. Në momentin që jepet dhe vendimi i apelit për shkarkim, atëherë ata nuk kanë më asnjë lloj përfitimi apo pagese.

Por disa kërkesa të të shkarkuarve kanë vënë në lëvizje Prokurorinë e Përgjithshme.  Vetë Prokuroria e Përgjithshme ia ka kaluar KLP-së e cila pritet të dalë me një vendim.  

Kerkesa e te shkarkuarve nga vettingu
 

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?

Komento

Komente

 • redi: 18/09/2020 18:15

  Kjo qe ndodh me prokurir dhe gjykates te shjarkuar per kirrupsion apo shfrytezim posti publik ,te paguhen nga shteti eshte me komikja qe mund te ekzistoj.Keto jane per burg jo per pagese rrogash dhe pensionesh

  Përgjigju
 • Boss ene trim: 18/09/2020 13:44

  Ju te korruptuarve do ju marin Edhe lug e pirunjt Po prisni ene pak ,, ju qe keni bo pazare me hallet e njerezve ?! Ju jeni per 41bis o rrac e piset . Jeni klasa e shoqeris me e degjenerua !!!!!! Ilace femijeve ti boni ato €$ .

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Akuzat për inceneratorët/ Basha: Po kërcënohen dëshmitarët! SPAK të nis hetimet, të mos lërë të pandehurit të ikin në drejtim të paditur