Ekzekutohet një person para një hoteli në Kurbin! Plagosen dy të tjerë, dyshohet se njeri prej tyre është autori

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Kurbin.

Ngjarja ka ndodhur në orën 22:17 në ambientin e jashtëm të një hoteli në aksin rrugor Laç-Mamurras afër kryqëzimit të fshatit Gjormë, ku një person ka qëlluar me armë zjarri. 

I vdekur ka mbetur 37-vjeçari Bujar Lika (Hasani), ndërsa të plagosur kanë mbetur shtetasit Paulin Gjergji, 53 vjeç dhe Kreshnik Tusha, 21 vjeç. Dy tw plagosurit janë dërguar drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Pranë trupit të viktimës është gjetur një armë, që nuk dihet nëse është përdorur gjatë shkëmbimit me armë zjarri.

Dyshohet se mes të plagosurve ndodhet dhe autori i ngjarjes, por është ende e paqartë se cili prej të plagosurve është ai.

Shkak i shkëmbimit të zjarrit, mendohet të ketë qenë një konflikt mes tyre. Ngjarja ka ndodhur në rrethana ende të paqarta, ndërsa nuk dihet nëse viktima dhe të plagosurit janë persona me të shkuar kriminale apo jo. Kamerat e hotelit do të ndihmojnë policinë në zbardhjen e ngjarjes dhe sqarimin e plotë të saj.

Policia ka ngritur një grup i posaçëm hetimor me specialistë nga Drejtoria për Krimet e Rënda në  Departamentin e  Policisë Kriminale, specialistë të DVP Lezhë  dhe nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për administrimin e çdo provë të vlefshme që do ti shërbejë zbardhjes së ngjarjes.

Në ndihmë të policisë kanë shkuar edhe dy grupe të FNSH-së Shkodër dhe vijon krehja e zonës dhe shoqërimi i personave që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • deshperim i pamase: 31/05/2020 10:18

  I la Sala neper popull 600000 arme zjarri, ende levrin ne jeten publike, ne vuajme pasojat e fryjme syte.

  Përgjigju
 • Bepi: 31/05/2020 06:20

  Po shyqyr si u lirun njerzit mor se korona Te rru lesht tash jan ne biznes Te vet

  Përgjigju
 • Mirditor: 30/05/2020 23:52

  21 vjeç mosha ma e mire, shijoni jeten o adoleshenta! 1 jet kena, mos shifni filma. Jeta nuk kalohet ne burgje apo ne hasmeri. shqiptaret jan tru thi, nuk i hikin te keqes e kerkojn sherrin vet, i shof ne Itali shqiptaret shesin mend bej si te fort te pa edukat nuk mushin, jan te trash, nuk kuptojn. vriten me njeri tjetrin sepse ska rrespekt mes shqiptarve, e nenvletsojm njeri tjetrin. droga po vret shqiptaret, mendjemadhsia.

  Përgjigju
 • vera: 30/05/2020 23:22

  MJAFT me armet,,jepini doren njei-tjetrit,,lerini inatet ,,jemi vellezer...

  Përgjigju
  • Covidasi: 31/05/2020 07:37

   Iku koha qe ti japim doren njeri-tjetrit. Tani duhet distance 1-2m.

  • Alb: 31/05/2020 00:06

   Tall k.. o vera ai ramet past ka vajtur te takoj zotin ti thuaj jepini doren njeri tjetrit jeni vllezer.

 • WTF: 30/05/2020 23:20

  Me siguri kane qene duke debatuar per artin dhe shkencen.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital