Të shtëna me armë zjarri në një shkollë të mesme në Michigan të SHBA, humbin jetën 1 mësues dhe 3 nxënës, plagosen 6 të tjerë! Arrestohet autori, një nxënës 15 vjeç

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Michigan të SHBA, ku 4 persona kanë humbur jetën dhe 6 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas nëj sulmi me armë zjarri në një shkollë të mesme.

Viktima kanë mbetur 1 mësues dhe 3 nxënës, ndërsa policia mundi të vërë në pranga autorin e dyshuar, një 15-vjeçar, nxënës në shkollë. Nuk dihen ende motivet  e këtij sulmi ndërsa Policia ka evakuuar të gjithë zonën ku ndodhi ngjarja.

Personat e plagosur janë dërguar në spital ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte:×

Lajmi i fundit

John

Rama: Gjatë 2021 43,581 fëmijë përfituan nga ceku i bebes, garantojmë bonusin edhe këtë vit