Shkodër/ Të shtëna me armë zjarri pas një sherri, 24 vjeçari plagoset në këmbë pranë banesës! Arratiset autori (Emrat)

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar sot në Shkodër pas një konflikti të çastit. Burime për gazetarin e Report Tv Ergys Kavaja bëjnë me dije se i plagosur ka mbetur 24 vjeçari Jaser Osmani.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00, ndërsa 24 vjeçari është plagosur në kofshë dhe po merr ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Shkodrës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ai është qëlluar pranë banesës së tij nga 46 vjeçari Gentian Mithi i cili është në arrati.

"Nga hetimet paraprake dyshohet se shtetasi G. M., pas një konflikti të çastit me shtetasin J. O., e ka plagosur atë me armë zjarri pistoletë dhe është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes", njofton policia.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet për kapjen e autorit. Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:45
Plagosi 24-vjeçarin, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin në Shkodër (Emri)

1715442488_shkoder.JPG

Policia njofton se ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim autorin që ka plagosur me armë zjarri në këmbë 24 vjeçarin Jaser Osmani. Bëhet fjalë për 46 vjeçarin Gentian Mithi.

"Falë veprimeve të shpejta në vendngjarje, grupi hetimor ka identifikuar autorin e dyshuar, shtetasin G. M., 46 vjeç, banues në Shkodër. Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet për kapjen e 46-vjeçarit", njofton policia.

Ora 17:22
VIDEOLAJM/ Plagosja në Shkodër, Report Tv siguron pamje nga vendngjarja

 

Pasditen e kësaj të shtune, Shkodra është tronditur nga disa shtëna me armë zjarri ku mbeti i plagosur 24 vjeçari, Jaser Osmani, pas një konflikti për motive të dobëta,

Report Tv ka siguaruar pamje nga vendngjarja, ku duket se policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • kiraskiras: 11/05/2024 22:11

  Mithi ka qenë djalë trim gjithmonë!! Djalë i mirë në punë të vet, nuk i bjen në qafë kuja, por të merr gjak në vetull....

  Përgjigju
  • Shkodrani: 12/05/2024 07:51

   A ka pase jetu ne xhabije Gent Mithi apo asht tjeter?

  • Per kirasin: 11/05/2024 23:35

   Ahahahha e njifke tu xan peshk, trim me xan krap, ky asht kokerr legenit

 • Njoni: 11/05/2024 17:41

  Ja dhe nje hasmeri e re per motive te dobta. Me vone filon kalvari se ky do marri hak tani. Shqiperi hesapi thuaj.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria