Të shtunën rrethohet Kryeministria? Gazmend Bardhi te '5 pyetjet nga Babaramo': Do e vendosin protestuesit

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i ftuar te "5 pyetjet nga Babaramo" në Report Tv u shpreh se do të jenë qytetarët ata që do vendosin se çfarë do ndodhë në protestën e opozitës në 16 shkurt përpara Kryeministrisë nga ku do të tentohet largimi i Edi Ramës. I pyetur nëse PD dhe LSI kanë në plan të rrethojnë selinë qeveritare me protestues apo të bllokojnë të gjitha akset rrugore të Tiranës, Bardhi tha se asnjë nga këto dy opsione nuk përjashtohet, por sipas tij mund të ketë edhe lëvizje të tjera radikale, të cilat sipas tij do vendosen ditën e protestës. 

Çdo opsion është i hapur. Nuk përjashton asnjë nga ato që janë thënë, por mund të ketë edhe të tjera. Do ta vendosim atë ditë me qytetarët. Në protestë do të ketë edhe socialistë. Në qytete të ndryshme të vendit na kanë pritur edhe socialistë. Janë të zhgënjyer sepse e kanë parë që kjo nuk është qeveri e PS por qeveri e Edi Ramës. Gjysma e ministrave nuk kanë lidhje me PS por janë shokë dhe miq të Edi Ramës ose gruas së tij. Nuk është një betejë mes forcave politike, por një qeverie që e ka lidhur fatin e vet me krimin dhe qytetarët. Prandaj, 16 shkurti nuk është protestë politike, por është qytetare. 

Gazmend Bardhi, Sekretar i Përgjithshëm i PD

Zgjidhja e vetme, tha funksionari i PD, pas ezaurimit të rrugëve institucionale dhe ligjore, mbetet largimi i Edi Ramës dhe qeverisë së tij dhe krijimi i një qeverie me mandat tranzitor. 

l.q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • sifi: 12/02/2019 17:25

  Meqe ky motra e ka qef dhunen , shtojini dhe ceshtjen babale, ku ky ushte nga skenaristet dhe gte kaloje ca kohe ne burg

  Përgjigju
 • BRSS: 12/02/2019 12:08

  O KOLAQ GJIROKASTER TE QI...... MOTREN NE PI.. TY DHE KETI MONSTRES SE PD PO SI VRAU RAMA POR I VRAU GARDA ME URDHER TE SALI SHKERDHATES DHE TE LUL BYTH.....

  Përgjigju
 • lavdosh: 11/02/2019 22:46

  Peshtirosje. Kur Bardhi thote qe ne nuk jemi si Rama qe vrau 4 veta, gazetari tund koken ne aprovim dhe nuk reagon kur te gjithe e dime qe 4 vete ne bulevard nuk i vrau Rama por Garda nen urdherat e Berishes/Bashes dhe ka ca vendime gjyqesore per kete. Kryeredaktori i ketij programi duhet te shikoje kete rast se si nje gazetar nuk ndjek etiken elementare per te pyetur dhe kerkoje sqarime per nje fakt qe eshte shume i rende. Peshtirosje dhe keqardhje per Babaramon qe eshte ktyer ne langaraq per arsyet qe i i di ai vete, por qe nuk i lejohet te perdori nje institicuion si shqiptarja.com per te promovuar ambiciet e tij ose interesat e tij personale. Turp

  Përgjigju
 • Fad: 11/02/2019 22:33

  Jepi noi pergjigje ktij babaramos hales do te rrezohet edi rama apo jo, mbete tuj hanger hale pyt arta daden psikopate plak pyt dhe kte by....... e kavajes o na rruash t**pin.

  Përgjigju
 • Rruqja: 11/02/2019 22:26

  Mos harroni merrni dhe BABALEN o ziu se bardhi nuk shkon me ate zemer te zexe .per pak muaj hapen negocjatat dhe kemi dhe zgjefhjet e lokale ku ju te keni mundasi te shikoni veten tusj cfar ha**rash jeni po doni vetem rremuja vjedhje vrasje se ajo fytyra e e vertet e krereve udbeheqese te ashtequajtur opzite po ne fakt asht grumbull i njerzeve qe kane probleme me drejtesine .

  Përgjigju
  • raul: 12/02/2019 11:56

   po si nuk gjen nje njeri taman ek pd-ja por njeri me shpirtzi se tjetri , pokembes ti beini or hunderra , jo me Sali Lushe perbindeshin me antitank apo me Klevis kerricin me shpellaret e unazes por gjithe horrat e shqiperise ti mbledhesh nuk mund ta rrezosh Edi ramen , Edin e rrezon vetem vota , koha e revolucionit te Leninit sipas Nafije dybekut ka mbaruar...

  • robi: 12/02/2019 10:34

   Po Sali Lushe perbindeshin me antitank ne dore more gazmebd bardhi a e keni ftuar ne proteste , po Genti Himlerin e pd-se me patllake ne dore a e keni ftuar , po gernetaxhiun e pd-se belin kerricin me Naziskinet e mamurrasit qe dogjen bunkerin e Tiranes a keni ftuar ne proteste,,,