Balla: Spaho veproi po njësoj 2 vite më parë, o Lulzim o jurist?!

Taulant Balla, kryetar i grupit parlamentar të PS

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, në fjalën e tij në Kuvend, ka thënë se PD gënjen kur thotë se shqyrtimi i dekretit në seancën e sotme është shkelje. Balla ka kujtuar një ngjarje të viti 2016, kur Presidenti Bujar Nishani ka kthyer për shqyrtim një dekret në Kuvend, dhe vetë PD, në një seancë që drejtohej nga Edmond Spaho.

Opozita thotë se gjoja shqyrtimi i dekretit bashkë me raportin qenka shkelje e madhe. Unë nuk gjej ndonjë rast tjetër në praktikën parlamentare që ne të kemi vepruar ndryshe. Nuk e mbaj mend, por dekreti i kthyer nga Nishani, është votuar në një seancë që drejtohej nga Spaho në vitin 2016. Votim i dyfishtë. Çlidhje ka ligji për avokatët me Teatrin? O Lulzim o jurist? Ky është zanat i turpshëm

Sot nga hoteli luksoz ku mori pjesë me deputetët e pakësuar foli për kryeprokuroren. Basha merr 2 miliardë lekë në vit nga oligarkët dhe i shan ditën.

Taulant Balla, kryetar i grupit parlamentar të PS


Lajmi kryesor:

Miratohet ligji i ri për Teatrin, mazhoranca e kalon me 75 vota, mungon opozita


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do të bëhet ndonjëherë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Bollino tregon për herë të parë scoop-in që bëri në News24: Si do të rridhte historia nëse pamjet e 21 janarit do të mbeteshin në xhepin e një gazetari