Tedi Blushi i përgjigjet Manjës: Të ftoj të marrësh pjesë në konferencën e nesërme të Metës! Faktet e reja do bëjnë të harrohet dosja '184'

Tedi Blushi

1582142627_blushi1.jpg

Zëdhënësi i presidentit të Republikës Tedi Blushi njofton se ditën e nesërme presidenti Ilir Meta do të mbajë një tjetër konferencë për shtyp. Ai ka ftuar kreun e Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja që të marrë pjesë në konferencë, duke ironizuar faktin se para pak kohësh ai u përfol si një prej zyrtarëve që shfaqej në përgjimet e dosjes 184 për zgjedhjet e Dibrës.

Ai thotë se edhe Manja do të bëhet pjesë e tubimit kundër grushtit të shtetit, pasi sipas tij faktet e reja tronditëse do bëjnë që të harrohet edhe dosja 184.

"Ftohet zëdhënësi i Dosjes së Dibrës të marrë pjesë nesër në konferencën e radhës për shtyp në Presidencë, e madje të bëjë pyetje dhe debat para gazetarëve, jo vetëm si kryetar i Komisionit të Ligjeve dhe lider i reformës në drejtësi, por dhe si filozof i paparë që u shfaq sot.
Me qetësi dhe drejtësi!

Deri në 2 mars jemi të bindur se do bashkohesh me mbarë popullin kundër grushtit të shtetit. Se faktet e reja tronditëse do bëjnë të harrohet dhe Dosja 184.
Presidenti të pret nesër në Presidencë, t’i dëgjojë këshillat e tua nga afër. Ai do të trajtojë me më shumë përulësi, se sa e trajtove ti në Komisionin Parlamentar. Të presim!"
, shkruan Blushi.


Lajmi kryesor:

Meta paralajmëroi tubim për 'besëlidhje', Lleshaj: Çrregullim i skajshëm, koha për të kornizuar me ligj funksionet e presidentit


m.v./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?