Kavajë/ Rrezikonte të mbytej, shpëtohet 10 vjeçari në plazhin e Spillesë

Kavajë/ Rrezikonte të mbytej, shpëtohet 10 vjeçari në plazhin e Spillesë

Foto ilustruese

KAVAJË- Rreth orës 16:00 të ditës së sotme, një fëmijë 10 vjeçar është arritur të shpëtohet pasi rrezikonte të mbytej, ai u shpëtua menjëherë nga policia kufitare dhe  vrojtuesi i plazhit të cilët i dhanë ndihmën e parë.

Policia kufitare e Spillesë teksa ishte në patrullim bashkë me vrojtuesin e plazhit, që në momentet e para konstatuan 10-vjeçarin që kishte pirë shumë ujë dhe rrezikonte mbytjen duke i ardhur menjëherë në ndihmë.

10 vjeçari është transportuar në Spitalin Rajonal Kavajë, ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe është jashtë rrezikut për jetën.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Berisha: McGonigal drekonte dhe darkonte jo vetëm me politikanë të inkriminuar! Takohej me gjykatës, prokurorë dhe merrej me veting

Berisha: McGonigal drekonte dhe darkonte jo vetëm me politikanë të inkriminuar! Takohej me gjykatës, prokurorë dhe merrej me veting