Ten Hag drejt largimit, emri i parë që futet në garë për trajnerin e Manchester United

Ten Hag drejt largimit, emri i parë që futet në garë për trajnerin e Manchester United

Erik ten Hag

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag pritet të largohet në fundin e sezonit dhe kjo pas ndeshjeve jo të mira.

"Jam i sigurt se jemi në drejtimin e duhur dhe do të arrijmë atje ku duam të jemi. Nuk kam asnjë dyshim që vitin e ardhshëm do të jem ende në krye", tha trajneri.

Dëshira dhe fjalët e shprehura së fundmi nga Erik ten Hag nuk shihen me dyshim nga lojtarët e tij, por sipas shtypit dhe ish-legjendave të klubit po. The Sun shkruan sot se disa yje të 'Djajve të Kuq' kanë vënë re një ndryshim në qëndrim nga ana e trajnerit holandez dhe mendojnë se ai ka dhënë dorëheqjen para shkarkimit në fund të sezonit, pavarësisht deklaratave të tij.

Zëvendësuesi/ Media në fjalë raporton se disa lojtarë kanë parë që ten Hag është më i shqetësuar dhe më pak i sigurt për qëndrimin e tij pasi pronarët e rinj nuk janë shprehur ende publikisht për të përsëritur besimin e tyre tek ai.

Në të vërtetë, Jim Ratcliffe flitet se është takuar tashmë me një trajner tjetër dhe ai është Graham Potter. Ish-trajneri i Chelseat ka refuzuar tashmë një punë në Holandë, te Ajax, mbase për këtë arsye.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Lufta në Gaza/ IDF: Dy komandantë të lartë të Hamasit u vranë në bastisjen në Rafah

Lufta në Gaza/ IDF: Dy komandantë të lartë të Hamasit u vranë në bastisjen në Rafah