Tensione në qendrën e numërimit në Vlorë, përplasje për 1 votë mes vëzhguesve të PS e LSI

 

Edhe në Vlorë procesi i numërimit të votave është shoqëruar me tensione. Në pamjet e Report Tv nga qendra e numërimit shihen përplasjet mes numëruesve dhe vëzhguesëve. E gjitha bëhet fjalë për një votë e cila sipas LSI ëshë e pavlefshme por po i kalon PS si e vlefshme. Vëzhguesit e PS dhe të LSI janë konfrontuar me njëri-tjetrin, ku shkak ka qenë verifikimi i kësaj vote.


Lajmi kryesor:

Numërimi i votave/ Sherr në Rrogozhinë, dhunohet jashtë KZAZ-së kreu i bashkisë! Përplasje për 1 votë mes vëzhguesëve të PS e LSI në Vlorë


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Qytetarët në Maqedoninë e Veriut në protestë, kundër propozimit francez për integrimin në BE: Ultimatum? Jo faleminderit