Tentoi të hynte në Shqipëri me 17.770 euro të padeklaruara, arrestohet në Qafë Thanë maqedonasi

Eurot e sekuestruara

Një 34-vjeçar nga Maqedonia e Veriut është arrestuar pasi tentoi të hynte në tokën shqiptare me një sasi të konsiderueshme eurosh të padeklaruara. Zoran Nikolikj, 34 vjeç, banues në Shkup, u kap me 17.770 euro të padeklaruara të cilat iu sekuestruan, ndërsa të riut iu vunë prangat  deri në sqarimin e plotë të rrethanave.

34-vjeçari po tentonte të hynte nga Maqedonia drejt Shqipërisë dhe gjatë kontrolleve në pikën kufitare të Qafë-Thanës në mjetin me të cilin udhëtonte tip "Volkswagen",  iu gjet dhe sasia e të hollave të padeklaruara.

Në çantën e tij iu gjetën 17.770 euro, sasi të cilën ky shtetas nuk e kishte deklaruar.

Materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Pamjet e frikshme, zjarret si në 'ferr' në Turqi, shkon në 4 numri i viktimave! Ndërhyn Rusia, gati për ndihmë edhe Greqia dhe Azerbajxhani