Tentoi të kalonte në kufi me 25 mijë euro të padeklaruara brenda çantës së dorës, procedohet penalisht 45 vjeçari në Morinë

Tentoi të kalonte në kufi me 25 mijë euro të padeklaruara brenda çantës së dorës, procedohet penalisht 45 vjeçari në Morinë

25 mijë euro të padeklaruara

Një 45 vjeçar është proceduar penalisht në pikën Kufitare të Morinës pasi iu gjetën 25 mijë euro të padeklaruara. 45 vjeçari A.A nuk kishte deklaruar shumën që mbante me vete.

Automjeti i tij tip “Tauran” iu nënshtrua kontrollit të imtësishëm dhe pas kontrollit të ushtruar, në çantën e dorës që mbante me vete, u zbulua shuma prej 25 mijë eurosh.

“Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare të DVP Kukës referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. A., 45 vjeç, banues në Prishtinë, për veprën penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë"-thuhet në njoftimin e policisë.

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Shtatë ekonomistët më të mëdhenj të historisë dhe si ndikojnë ende sot idetë e tyre

Shtatë ekonomistët më të mëdhenj të historisë dhe si ndikojnë ende sot idetë e tyre