Tentoi të vidhte para në zyrën postare, vihet në pranga 32-vjeçari në Lushnjë! Ishte dënuar edhe më parë për vjedhje

Tentoi të vidhte para në zyrën postare, vihet në pranga 32-vjeçari në Lushnjë! Ishte dënuar edhe më parë për vjedhje

Foto ilustruese

Një 32-vjeçari dënuar edhe më parë për vjedhje është arrestuar nga policia e Lushnjës, pasi ka tentuar të marrë paratë e një zyrë postare në fshatin Gorre.

Ditën e djeshme një 32-vjeçar nga fshati Gorre, Lushnjë ka thyer derën e zyrës postare në këtë fshat dhe ka tentuar të vjedhë shumën e parave që ishin në këtë zyrë.

32-vjeçari nuk ka arritur të kryejë vjedhjen pasi policia e Lushnjës ka shkuar menjëherë në vendngjarje pasi ka marrë një njoftim për tentativë vjedhje të zyrës së postës.

Për pasojë uniformat blu kanë arrestuar në flagrancë 32-vjeçarin Spiro Gjinin, i dënuar edhe më parë për të njejtën vepër penale.

Materialet procedurale për këtë rast i kaluan Prokurorisë Fier, për veprime të mëtejshme.

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color

Zjarri në fabrikën e bojërave në Maminas, dëgjohen shpërthime, evakuohen banorët në afërsi të Deutsch Color