Tentuan ta spostonin nga kreu i grupit/ Senatori amerikan letër Hajdarit: Qëndro e fortë

Tentuan ta spostonin nga kreu i grupit/ Senatori amerikan letër Hajdarit: Qëndro e fortë

TIRANË- Kryetarja e grupit parlamentar demokrat, Rudina Hajdari gëzon mbështetjen e ndërkombëtarëve, specefikisht nga SHBA. Në këtë linjë, ajo ka publikuar mesazhin e senatorit amerikan Roger F. Wicker i cili shkruan "Bëhu e fortë".

Një mesazh kuptimplotë, në një kohë kur një pjesë e grupit të saj parlamentar me në krye Korab Litës, në mënyrë të fshehur, por edhe me ndërhyrje nga jashtë, siç e ka pohuar ajo vetë, kanë tentuar që ta spotojnë atë nga roli i kryetares.

"Një mesazh i ngrohtë nga Senatori Amerikan Roger F. Wicker. Falenderimet më të sinqerta për mesazhin tuaj kuptimplotë: “Qendro e Fortë".

 

Pak ditë më parë, Rudina Hajdari akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha se duan që ta largojnë atë nga drejtimi i opozitës, sipas së cilës me qëllim sabotimin e Reformës e Zgjedhore dhe sfumimin e një vendimi jo pozitive nga BE për çeljen e negociatave.

B.K./G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Timi: 19/10/2019 15:35

    Kjo fucina eshte beqare

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Rostov, dy roje burgu merren peng nga të burgosurit e ISIS

Rostov, dy roje burgu merren peng nga të burgosurit e ISIS