‘Tërbohet’ Liverpool, i shënon 9 gola Bournmouth! Haaland ‘tripletë’, përmbysje e ‘çmendur’ e City-t kundër Crystal

Liverpool duke festuar golat

Liverpool është treguar i pamëshirshëm në javën e katër të ‘Premier League’ duke shpërtalluar me rezultatin e frikshëm 9-0 Bournmouth. Kjo fitore erdhi pas humbjes me Manchester Unite dhe sot nga dy her rrugën e rrjetës e gjetën Firminho dhe Diaz, ndërsa realizuan Elliot, Arnold, Van Dijk, Mepham autogol dhe Carvalho.

Në ndeshjet e tjera City pasi barazoi me Newcatle është kthyer te fitoret duke përmbysur 4-2 Crystal Palace. Miqtë shënuan dy herë duke zemërua të pranishmit, të cilët më pas shijuan mrekullitë e Haaland, sulmuesit të blerë këtë verë i cili realizoi tre gola. Fillimisht ishte Bernardo Silva që shkurtoi shifrat në 1-2 me fillimin e pjesës së dytë.

Tre pikët mori edhe Chelsea me rezultatin 2-1 kundër Leicester pavarësisht se që në minutën e 28 mbeti me një lojtar më pak për shkak të kartonit të kuq të Callagher. Edhe pse la pas dëmtimin në këtë ndeshje sulmuesi i kombëtares shqiptare Armando Broja nuk mori asnjë minut.