Tërmetet në Korçë/ Bashkia e Vlorës 3 milion lekë për banorët e prekur

Tërmetet në Korçë/ Bashkia e Vlorës  3 milion lekë për banorët e prekur

Listës së Bashkive që kanë kontribuuar me fond për banorët e prekur nga tërmeti është edhe Vlora. Mësohet se ditën e sotme është mbledhur me procedurë të përshpejtuar Këshilli Bashkiak, ku me 22 vota 'pro' është rëndë dakord që të akordohet një fond prej 3 milion lekësh.


Lajmi kryesor:

Tërmetet në Korçë/ PS jep 70 mln lekë! Kontribuojnë bashkitë socialiste, refuzojnë Prrenjasi e Cërriku të LSI-së


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës

Magji?! Fjoralba Ponari gjen flokë dhe nyje në kutinë e dhuratës