Tërmetet/ Plotësohet pothuajse gjysma e fondit të nevojshëm për banorët, Korça fond 100 mln lekë

Tërmetet/ Plotësohet pothuajse gjysma e fondit të nevojshëm për banorët, Korça fond 100 mln lekë

1531502582_sotiraqfilo.jpg

100 milion lekë,do të vihen në dispozicion nga Bashkia Korçë për ringritjen e shtëpive të dëmtuara  nga tërmeti në Floq dhe zonat e tjera të dëmtuara në qytet e fshatra të bashkisë. Siç është raportuar më herët, nga përllogaritjet e bëra, dëmi i shkaktuar nga tërmetet kapte shumën rreth 250 milion lekë. Për të bërë të mundur grumbullimin e kësaj shume, janë vënë në lëvizje bashkitë e drejtuara nga socialistët, pas urdhrit të kryeministrit Rama, si dhe disa biznese private.


Lajmi kryesor:

Tërmetet në Korçë/ PS jep 70 mln lekë! Kontribuojnë bashkitë socialiste, refuzojnë Prrenjasi e Cërriku të LSI-së


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sot mbyllen ndeshjet e grupit A, fati i dy sfidave i intereson edhe Shqipërisë

Euro 2024/ Sot mbyllen ndeshjet e grupit A, fati i dy sfidave i intereson edhe Shqipërisë