Tërmeti në Tajvan, pamje nga operacioni i shpëtimit, njerëzit i nxjerrin nga dritaret

 

Mëngjesin e sotëm në orën 07:58, një tërmet me magnitudë 7.4 ballë goditi Tajvanin, duke shkaktuar viktima dhe dhjetëra të plagosur. Shumë njerëz mbeten të bllokuar nën rrënoja për shkak të këtij tërmeti, më i fuqishmi në 25 vitet e fundit.

Në pamjet, disa banorë mund të shihen teksa nxirren nëpërmjet dritareve nga ekipet e shpëtimit.


Lajmi kryesor:

Tërmet me magnitudë 7.4 ballë në Tajvan, më i forti në 25 vitet e fundit! Ndërtesa të shembura dhe njerëz nën rrënoja (VIDEO + FOTO)


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Trajneri i Holandës neverit tifozët, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat (VIDEO)

Euro 2024/ Trajneri i Holandës neverit tifozët, Koeman kruan hundën dhe më pas lëpin gishtat (VIDEO)