Tërmeti në Turqi/ Erdogan falënderon vendet për solidaritetin

Për mbështetjen e treguar dhe ngushëllimet e tyre pas tërmetit që u mori jetën të paktën 28 personave dhe plagosi 885 të tjerë, presidenti turk  Rexhep Taip Erdogan ka falenderuar qytetarët turk me anë të një postimi në Facebook.
Në mesin e flamujve të vendeve për të cilat ai ka shfaqur mirënjohjen e thellë është edhe flamuri shqiptar.

Në postimin e tij ai theksoi se ai dhe të gjitha insitucionet e vendit janë pranë qytetarëvë të cilët janë dëmtuar nga tërmeti më i rëndë që ka goditur vendin së fundmi.

Postimi i presidentit Erdogan 


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 39 viktima, mes tyre 3 shqiptarë nga Kosova! Mbi 885 të plagosur! Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit


S.M./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Tresa u kap në Angli, Shqipëria nisi hetim pasuror, bllokoi rreth 170 mijë dollarë, vilën në Baldushk e kompaninë 'Odiseja Travel & Tours'