Tërmeti në Turqi/ Rama: Lutje për viktimat! Biseda telefonike mes Erdogan dhe Mitsotakis dritë mirësie e shpresë për të ardhmen e Europës

1603098182_rama.jpg

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për tërmetin në Turqi. Ai ka shprehur ngushëllimet për familjarët, teksa ka komentuar edhe bisedën telefonike mes Erdogan dhe Mitsotakis. Një dritë mirësie dhe shpresë për të ardhmen e Europës, e ka konsideruar ai këtë bisedë telefonike.

"Trishtim e keqardhje për goditjen nga tërmeti në Turqi e Greqi dhe lutje për viktimat e solidaritet vëllazëror me familjet e tyre. Në këtë ditë kaq të zymtë, biseda mes udhëheqësve të dy vendeve një dritë mirësie mes të dy popujve dhe shprese për të nesërmen e vetë Europës", shkruan Rama.


Lajmi kryesor:

Tërmeti në Turqi/ Rama: Biseda telefonike mes Erdogan dhe Mitsotakis shpresë për të ardhmen e Europës! Meta: Do ju gjendemi pranë! Veliaj: Bëhuni të fortë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Flutura Açka përlotet në 'Pa protokoll' për të birin e ndjerë: Njeri i bukur që më tregoi si përballohet vdekja