Tërmeti, Ruçi: Jemi pranë qytetarëve turq, kjo goditje e natyrës nuk do gjunjëzojë fqinjët tanë

Gramoz Ruçi


Pas tërmetit të fortë të ditës së sotme në Egje, Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, u është drejtuar me telegram homologut të tij në Turqi, Mustafa Şentop, dhe në Greqi Constantine Tassoulas.

“Me tronditje mora lajmin për tërmetin shumë të fortë që goditi sot në mesditë Sanmosin, Izmirin dhe zonat perreth. Në këto çaste të rënda, Kuvendi i Shqipërisë dhe gjithë populli shqiptar, janë pranë popujve tanë miq e fqinj dhe shprehim dhimbjen e solidaritetin me qytetarët dhe familjarët e viktimave. Jam i bindur se kjo goditje e natyrës nuk do t’i gjunjëzojë fqinjët tanë, me të cilët kemi ndarë, ndajmë e do të ndajmë gëzimet dhe pasojat e fatkeqësive”, shkruan Ruçi.


Lajmi kryesor:

Tërmeti në Turqi/ Rama: Biseda telefonike mes Erdogan dhe Mitsotakis shpresë për të ardhmen e Europës! Meta: Do ju gjendemi pranë! Veliaj: Bëhuni të fortë


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?×

Lajmi i fundit

John

23 vjeçari shqiptar godet për vdekje me biçikletë 72-vjeçarin britanik! E braktis në rrugë të shtrirë se policia do ta kapte dhe nuk kishte dokumente! Dënohet me 2 vite burg