POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Testoni veten/ Veprimi i parë që zgjidhni tregon si funksionon truri juaj

Foto test

Në foton ilustruese keni 4 veprime, dhe ai që ju do të zgjidhni të bënit të parin tregon shumë për veten dhe për karakterin tuaj, shkruan Telegrafi. Vendosni dhe lexoni përshkrimin përkatës.

1. Do të hiqnit ibrikun që vlon:

Nëse zgjodhët ibrikun, kjo do të thotë se jeni natyrë pasionante dhe veproni shpejt. Vendosni pa u menduar gjatë dhe asgjë s’ju ndalon të arrini objektivat që keni. Bini shumë shpejt në monotoni dhe s’i pëlqeni surprizat.

2. Do të përgjigjeshit në telefon:

Përgjigja në telefon do të thotë se jeni njeri i fokusuar dhe shumë diplomat. Përshkruheni si njeri biznesi i cili bën shumë gjëra në të njëjtën kohë. Komunikoni lehtësisht me njerëzit dhe doni të jeni në qendër të vëmendjes.

3. Do të qetësonit bebushin:

Nëse do të përpiqeshit të qetësonit të voglin, jeni njeri i qetë që zgjedh të ndihmojë të tjerët. Mund edhe të sakrifikoni për të mirën e tyre. Jeni i orientuar pas familjes dhe lidhjeve njerëzore. Keni frikë nga vetmia dhe është e rëndësishme për ju të keni dikë pranë.

4. Do të ndalonit qenin të mos merrej me jastëkun:

Ti nuk i duron dot rrëmujat. Si në shtëpinë ashtu dhe në jetën tënde. Është e rëndësishme për ty ta kesh gjithçka nën kontroll. Nuk qetësoheni ndryshe. Dini çdo pyetje dhe përgjigje në çdo situatë të caktuar. I kushtoni rëndësi gjërave materiale dhe pozicioneve sociale.

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento