Thellohet bilanci i jetëve të humbura nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë! 7266 viktima dhe mbi 35 mijë të plagosur! Mbingarkesë në spitale

Thellohet bilanci i jetëve të humbura nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë! 7266 viktima dhe mbi 35 mijë të plagosur! Mbingarkesë në spitale

1675797406_7218b99e399d419193f4b960b162f4f7.jpg

Numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që ka goditur Turqinë dhe Sirinë ka shkuar në 7266. Ndërsa deri tani numërohen mbi 35 mijë të plagosur.

Kjo situatë ka bërë që në spitale të ketë mbingarkesë. Në Siri thonë që janë absolutisht të mbingarkuar dhe vetëm shtohen të plagosurit që kanë nevojë për trajtim mjekësor.

 

 

 


Lajmi kryesor:

‘Eja të më shpëtosh’, nga rrënojat vijnë thirrjet për ndihmë! Mbi 7000 viktima! Qyteti sirian bombardohet pas tërmetit (VIDEO+FOTO)


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)