Thirrja e vogëlushëve: Boll, mos hidhni më mbeturina, kemi frikë të lahemi në det (VIDEO)

Në një video sensibilizuese të realiazuar nga Trujan Hysko që po bën xhiron e rrjeteve sociale shfaqen disa fëmijë të cilët shprehen se janë të shqetësuar dhe nuk lahen dot në det për shkak të mbeturinave që hedhin njerëzit.

Dhe në fakt fëmijët kanë të drejtë në atë që thonë, plastikës i duhen 1 mijë vite që të riciklohet duke ndikuar kështu në ekosistemin në tokë dhe det.

Gjithçka fillon nga ne, fillon nga ty, fillon me dhënien e shembullit të mirë tek brezi i ri dhe për brezin e ri, që të rriten të sigurt dhe të shëndetshëm. Fillo tani! Mos humb kohë! Të kujdesemi për planetin tokë.

er.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fredi: 16/06/2019 13:21

  Voglushat e thon mir por ja thon katnaris? A kupto katnaria kto gjona?

  Përgjigju
 • Pavllo Loqja: 15/06/2019 18:26

  Ajo cupulina ministre e Shendetesise kete pune te beje dhe mos te beje show elektoral duke u kujdesur per ca pleq

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Vedat Muriqi s'ka të ndalur, shënon sërish në La Liga dhe vendos rekord

VIDEO/ Vedat Muriqi s'ka të ndalur, shënon sërish në La Liga dhe vendos rekord