THIRRJA/Pas debateve për rastin Jaho, teatri i Operës, mban në qershor masterclass-in e dytë të Akademisë Teatrale me sopranon e njohur italiane!

THIRRJA/Pas debateve për rastin Jaho, teatri i Operës, mban në qershor masterclass-in e dytë të Akademisë Teatrale me sopranon e njohur italiane!

Anna Pirozzi

Pas debateve për pjesëmarrjen e ulët në masterclass-in e Ermonela Jahos, të mbajtur në Teatrin e Operës, në kuadër të hapjes së Akademisë Teatrale, për trajnimin e dytë që mbahet në qershor, është hequr pagesa. (Në rastin e sopranos shqiptare ishte 50 euro në një ditë për përfituesit e masterclass-it). Në thirrjen e hapur për aplikime që zgjat deri në 28 maj, mësohet se e ftuar do të jetë sopranoja e njohur italiane Anna Pirozzi dhe trajnimi do të bëhet në 3 qershor.

“E cilësuar si sopranoja më e suksesshme italiane dramatike, më 3 qershor, artistët e rinj do të kenë mundësinë të trajnohen plotësisht pa pagesë nga Pirozzi, rreth teknikave të interpretimit, teknikave të këndimit dhe ndërtimit të një roli”, njofton TKOB.

Njësoj si në masterclass-in e parë të mbajtur për 5 ditë me Ermonela Jahon, edhe në këtë rast pjesëmarrësit mund të aplikojnë si dëgjues apo të përftojnë të plotë trajnimin.

Aplikimet bëhen  përmes faqes zyrtare të TKOB, ku të interesuarit mund të nisin CV-të përkatëse në email-in: [email protected].

A.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Report Tv siguron pr/rezolutën e PS për sulmin në Kosovë: Serbia të dorëzojë kriminelët! Të bëhet një hetim serioz dhe transparent për organizuesit e sulmit

Report Tv siguron pr/rezolutën e PS për sulmin në Kosovë: Serbia të dorëzojë kriminelët! Të bëhet një hetim serioz dhe transparent për organizuesit e sulmit