‘Thumbi’ i Ronela Hajatit për kolegët: Suksese këtë verë zogj! Mesazhi për përfaqësimin e Shqipërisë nga Albina Kelmendi në Eurovision

‘Thumbi’ i Ronela Hajatit për kolegët: Suksese këtë verë zogj! Mesazhi për përfaqësimin e Shqipërisë nga Albina Kelmendi në Eurovision

Ronela Hajati

Ronela Hajati nuk e ka kursyer ironinë për kolegët me anë të një postimi në Instagram, ku shkruan se të gjithë e  dinë ecurinë e këngëve dhe gjithcka bëhet për t’i kthyer në hit. Megjithatë nuk dihet kujt i drejtohet mesazhi i saj.

“Në të gjithë botën, gjithë artistët bashkëpunojnë me njëri-tjetrin si artistikisht, si nga ana njerëzore. Më vjen keq të them që tek ne kjo ndodh në nota minimale, gati-gati inekzistente. Të qenit mendjemadh, fodull ndaj kolegëve nuk të bën kurrë më të suksesshëm. Të gjithë artistët jemi koshientë për ecurinë e këngëve tona dhe gjithë ‘fryerjeve’ që i bëni këngëve! Nuk fitoni asgjë, maksimumi një datë ekstra në Golem… Suksese këtë verë zogj!”- shkruan Ronela.

Më tej, në një tjetër postim në Instagram, ka një mesazh për Albina Kelmendin, të cilës i thotë se nuk “ia ka frikën vokalisht” Albina Kelmendit, ndërsa do përfaqësojë vendin tonë në Festivalin e madh europian këtë vit me këngën “Duaje”.

1/2
A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)