Tifozët e Palermos nisin të ëndërrojnë, sheikët e Manchester City-n ofertë për klubin italian

Tifozët e Palermos nisin të ëndërrojnë, sheikët e Manchester City-n ofertë për klubin italian

Sheiku Mansour që ka në pronësi Manchester City-n

Një lajm i madh për tifozët e Palermos është njoftuar nga mediat italiane. City Group, me president Sheikh Mansour, është në negociata për të blerë klubin që aktualisht luan në Serinë C italiane.

Palermo ka historinë e saj jo pak të përfillshme në Seria A dhe kjo shihet me interes nga blerësit e mundshëm, të cilët sipas mediave në Itali po studiojnë mundësinë edhe të ndërtimit të stadiumit të ri ‘Renzo Barbera’.

City Group ka në pronësi edhe Manchester City-n, ndërsa flitet se Palermo mund të blihet për 6 milionë euro. Diskutimet vijojnë prej muajsh, ndërsa së fundmi raportohet se janë përshpejtuar. E rëndësishme është se presidenti aktual Miri nuk do largohet përfundimisht, por do ketë një rol drejtues nëqoftëse sheikët e blejnë.

Aktualisht Palermo po lufton për t’u ngjitur në Serbinë dhe me ardhjen e sheikëve tifozët vetëm mund të ëndërrojnë …

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Putin: Nëse Perëndimi dëshiron të na mundë në fushën e betejës, le të përpiqen

Putin: Nëse Perëndimi dëshiron të na mundë në fushën e betejës, le të përpiqen