Tirana përfshihet nga reshje të dendura shiu dhe breshëri! IGJEUM: S'ka rrezik për pëmbytje

Tirana është përfshirë nga reshje të dendura shiu dhe breshëri pasditen e sotme. Si pasojë e reshjeve të shiut në disa rruga është vështirësuar qarkullimi i mjeteve.

Stuhia e shiut zgjati për rreth 15 minuta dhe më pas intensiteti i reshjeve ra.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, sot dhe nesër, reshje mesatare shiu të shoqëruar edhe më shtrëngata priten edhe në  qarqet Elbasan, Berat, Korçë dhe Gjirokastër, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare.

Sipas IGJEUM, nuk ka rrezik për përmbytje.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Raport: Lufta kundër korrupsionit në Ballkan sheh progres, por edhe regres

Raport: Lufta kundër korrupsionit në Ballkan sheh progres, por edhe regres