Tiranë/ Arrestohet në flagrancë ish-polici i arratisur, mbante pa leje një armë dhe dhunonte të shoqen

Tiranë/ Arrestohet në flagrancë ish-polici i arratisur, mbante pa leje një armë dhe dhunonte të shoqen

TIRANË- Arrestohet në flagrancë një ish-punonjës policie, pasi ishte shpallur në kërkim nga Gjykata e Krujës. Ish-polici është Saimir Oruçi 31 vjeç, të cilit iu gjet 421 kg cannabis në makinë rreth një vit më parë. Për të ishte caktuar masa e sigurisë Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Gjatë kontrollit në banesë u gjet një armë zjarri pistoletë me 7 fishekë.Njëkohësisht bashkëshortja e tij bëri kallëzim se e dhunonte fizikisht dhe psikologjikisht në mënyrë sistematike. Materialet i kaluan Prokurorisë për për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Tepelenë, 42-vjeçari godet me thikë gruan dhe më pas veten! Të dy përfundojnë në spital

E rëndë në Tepelenë, 42-vjeçari godet me thikë gruan dhe më pas veten! Të dy përfundojnë në spital