TIRANË/ Të shtëna me armë zjarri në Lundër! Qëllohet drejt banesës së zyrtarit të OSHEE! Shkak konflikti për pronat, s’ka të lënduar

TIRANË- Të shtëna me armë zjarri u regjistruan gjatë orëve të natës në Tiranë, në drejtim të në një banese në zonën e Lundrës. Burime nga policia bëjnë me dije se nga është qëlluar kati i tretë i banesës, por për fat të mirë nuk ka persona të lënduar.

6 plumba janë qëlluar në drejtim te banesës, e cila është në pronësi të Dorian Ballës. Plumbat kanë prekur katin e tretë të banesës private, pjesën e papafingos, ku nuk kishte njeri pasi familja banonte në katin e 1 dhe te 2 të shtëpisë.

3 gëzhoja janë gjetur në vendngjarje, teksa policia po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit. Paraprakisht dyshohet se shkak është bërë një konflikt i hershëm për pronat, siç ka treguar vetë pronari i banesës. Dorjan Balla punon si zyrtar i OSHEE, por plumbat nuk kanë lidhje me detyrën e tij, por për shkak të konflikteve për pronën.

SI.E./G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ VAR 'ngrin' Lukakun dhe Belgjikën, Sllovakia fiton 0-1 në Grupin E

Euro 2024/ VAR 'ngrin' Lukakun dhe Belgjikën, Sllovakia fiton 0-1 në Grupin E