Tiranë/ Bie nga shtylla e tensionit duke rregulluar internetit, plagoset rëndë 30-vjeçari

TIRANE - Një 30-vjeçar ndodhet në gjendje të rëndë pasi ka rënë nga një shtyllë tensioni në të cilën ishte duke riparuar rrjetin e internetit.

Policia e Tiranës, njofton se sot rreth orës 16:00 në rrugën "Demokracia", V.N, në tentativë për të riparuar rrjetin e internetit në një shtyllë tensioni, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka rënë nga lartësia duke marrë dëmtime dhe djegje.

Policia e Tiranës njofton se 30-vjeçarit i është dhënë ndihma e parë dhe u transportua në spital për ndihmë mjeksore të specializuar.

"Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes", thuhet në një njoftim paraprak të policisë së Tiranës.

G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E dizenjuar nga Stefano Boeri/ Shkollë e re 9-vjeçare me para-shkollorë në Tiranë! Do mbajë emrin 'Andrea Stefani'