Tortelini me djathë dhe piper të zi nga zonja Albana

Tortelini me djathë dhe piper të zi

Përbërësit:

  • 500 gr tortelini
  • 250 gr djathë pecorino
  • 150 gr gjalpë
  • Piper i zi i freskët i bluar

Përgatitja:

Ziejmë tortelinit në ujë të bollshëm me kripë për rreth 2 minuta. Pasi shkrijmë butësisht gjalpin në një tigan, shtojmë tortelinit së bashku me një lugë ujë të zierjes. Vazhdojmë zierjen për 1 minutë dhe fikim zjarrin. Shtojmë djathin pecorino në tigan dhe e përziejmë derisa të krijohet një salcë e këndshme kremoze dhe i shërbejmë të ngrohta duke i spërkatur me piper të zi të bluar në çast.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Sulmi i 24 shtatorit në Veri të Kosovës, me ndrojtje dhe shpresë drejt normalitetit në Banjskë! Banorët: Presim të mbretërojë mirëkuptimi

Sulmi i 24 shtatorit në Veri të Kosovës, me ndrojtje dhe shpresë drejt normalitetit në Banjskë! Banorët: Presim të mbretërojë mirëkuptimi