Tottenham 2-1 Everton, Spursat marrin tri pikë dhe i prishin ecurinë miqve nga Liverpooli (VIDEO)

Goli i Richarlison

Në "Hotspur Stadium", Tottenhami fitoi 2-1 ndaj Everton për raundin e 18-të në Premier League. Vendasit ishin më të saktë para portës, duke gjetur dy gola pas 18 minuatave të para të ndeshjes. Richarlison nuk do gabonte në minutën e nëntë, ndërsa Heung Min Son në të 18 minutë shënoi për 2-0. Goli i "flamurit" për miqtë erdhi në minutën e 82 me Gomes. Pas katër fitoreve radhazi, Everton humbet në udhëtim. Me 36 pikë Tottenham renditet në vendin e katërt, ndërsa Everton me 16 pikë në pozitën e 16-të. Kujtojmë se miqve nga Liverpool i janë zbritur 10 pikë nga Federata për shkak të problemeve me Fair-Play Financiar.

GOLAT/ Liverpool gabon në sfidën direkte, Arsenal në krye të Premier League! Man. United e 'djallos' në Londër, West Ham e mund 2-0! Tottenham 2-1 Everton

Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?