Tottenham 2-1 Everton, Spursat marrin tri pikë dhe i prishin ecurinë miqve nga Liverpooli (VIDEO)

Tottenham 2-1 Everton, Spursat marrin tri pikë dhe i prishin ecurinë miqve nga Liverpooli (VIDEO)

Goli i Richarlison


Në "Hotspur Stadium", Tottenhami fitoi 2-1 ndaj Everton për raundin e 18-të në Premier League. Vendasit ishin më të saktë para portës, duke gjetur dy gola pas 18 minuatave të para të ndeshjes. Richarlison nuk do gabonte në minutën e nëntë, ndërsa Heung Min Son në të 18 minutë shënoi për 2-0. Goli i "flamurit" për miqtë erdhi në minutën e 82 me Gomes. Pas katër fitoreve radhazi, Everton humbet në udhëtim. Me 36 pikë Tottenham renditet në vendin e katërt, ndërsa Everton me 16 pikë në pozitën e 16-të. Kujtojmë se miqve nga Liverpool i janë zbritur 10 pikë nga Federata për shkak të problemeve me Fair-Play Financiar.

 

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Liverpool gabon në sfidën direkte, Arsenal në krye të Premier League! Man. United e 'djallos' në Londër, West Ham e mund 2-0! Tottenham 2-1 Everton


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë