Tottenham në krizë, futbollistët kërkojnë shkarkimin e Conte-s

Tottenham në krizë, futbollistët kërkojnë shkarkimin e Conte-s

Antonio Conte

Southampton barazoi 3-3 me Tottenhamin për javën e 28-të në Premier League. Spursat ishin në avantazhin 1-3, duke mos mbajtur dot epërsinë e dy golave. Forma jo e mirë në këtë duel dhe kritikat që trajneri Antonio Conte ka bërë kundër lojtarëve, i ka zemëruar këta të fundit.

Nga Anglia bëjnë me dije se lojtarët i kanë dalë kundër trajnerit dhe shpresojnë në një shkarkim të tij. Klima e tensionuar në dhomat e zhveshjes duket se ka reflektuar edhe në formën e ekipit, me Spursat që rrezikojnë zonën Champions.

Që nga mbërritja te Tottenham në nëntor 2021, trajneri italian Antonio Conte nuk ka mundur të bindë. Kritikat e tij të vazhdueshme ndaj klubit dhe lojtarëve të tij janë kthyer kundër tij dhe ai pritet të largohet nga posti i tij në fund të këtij sezoni. Kontrata e tij skadon këtë verë, por nuk ka gjasa që t'i ofrohet një marrëveshje e re nga klubi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)

Vlorë/ Aksident te rrethrrotullimi që të çon në Nartë, makina përplaset me bordurat anësore, 2 të plagosur (FOTO)