Trafik i rënduar, dyndje e të moshuarve në dyert e postës dhe fluks, si i gjeti shqiptarët 1 Qershori me masa lehtësuese nga COVID

Trafik i rënduar, dyndje e të moshuarve në dyert e postës dhe fluks, si i gjeti shqiptarët 1 Qershori me masa lehtësuese nga COVID

Si i gjeti shqiptarët 1 qershori me masa lehtësuese nga COVID

TIRANE-Report TV ka bërë një vëzhgim në qytet të Shqipërisë se si i ka gjetur shqiptarët 1 qershori, dita që korrespondon me më shumë liri dalje për qytetarët. Pas më shumë se 3 muajsh të mbyllur në shtëpi, si pasojë e COVID-19, mëngjesi i kësaj të hëne është karakterizuar nga trafik i rënduar në rrugët e kryeqytetit. Rrugët e boshatisura, ku tek tuk kalonte një makinë me autorizim tashmë i përkasin të kaluarës. Ndërkohë, edhe pse të moshuarit janë më të rrezikuarit dhe virusi nuk është zhdukur, të moshuarit janë dyndur në dyert e postës pa asnjë masë mbrojtje dhe mbi të gjitha pa ruajtur distancë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:45
Tiranë/ Të moshuarit dynden në dyert e postës...duket sikur COVID-i s'ka ekzistuar kurrë

1590997661_temoshuarit.jpg

Këto foto të shkrepura në një postën në rrugën "Emin Duraku", pranë stadiumit Dinamo të krijojnë përshtypjen sikur COVID-19 është larguar. 1 qershori përkon me masa lehtësuese, por duket se të moshuarit janë dyndur në dyert e postës për të marrë pensionin apo për të kryer pagesa të tjera. Pa masa mbrojtëse dhe pa ruajtur distancën, të moshuarit janë grumbulluar në derën e postës, edhe pse frika dhe rreziku i COVID-19 ekziston ende.

Ora 08:17
Sot s'ka kufizime orari/ Trafik i rënduar në 'Astir', radha e makinave deri në 1 km (VIDEO)

Lehtësimi i masave ndaj COVID-19, që është përkthyer në më shumë liri- dalje, është përkthyer në një trafik të rënduar. Ky foto është shkrepur në Bulevardin e Ri në zonën e Astirit ku shihet një radhë e gjatë e makinave që shkon gati në 1 km.

Trafiku te zona e 'Astirit' në Tiranë
B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Rikonstruktimi i godinave te Qytet Studenti, Rama: Gati për 600 studentë

Rikonstruktimi i godinave te Qytet Studenti, Rama: Gati për 600 studentë